Sziasztok 🙂
Mivel én már megjártam mind a 3 platformot, ezért gondoltam, hogy ma, ebben a bejegyzésben megosztom veletek, hogy milyen tapasztalataim vannak ezzel a 3 platformmal, és továbbá, hogy szerintem mik az előnyei, illetve hátrányai, ezeknek a platformoknak.
Na, de a rövid bevezető után, vágjunk is bele. 🙂
WIX.com
Először is, mi az a Wix? A Wix egy, olyan platform, ahol nagyon könnyen, programozói tudás nélkül eltudjuk készíteni a saját weboldalunkat, vagy blogunkat. De persze a Wix is egy, olyan platform, ami ennél sokkal többet tud, mivel akár tárhelyet, akár domain-t is vásárolhatunk a weboldalunkhoz, vagy éppen a blogunkhoz.
Előnyei
- Egyszerű és könnyen kezelhető
- Nem igényel programozói tudást a használata
- Több, mint 500 sablon közül választhatunk
- A webhelyszerkeztője rendkívül részletes és vizuális. A weboldalunk szerkesztése közben, szinte csak a képzeletünk szab határt.
- Az itt készült webhelyek, teljes mértékben mobil barátok.
- Nagyon sok hasznos kiegészítőt tudunk letölteni a weboldalunkhoz, a wixhez tartozó App marketből, akár ingyenesen is.
Hátrányai
- Magyar nyelven nem elérhető.
- Az elemzési statisztikák, nem elég részletesek, és ha szeretnénk részletesebb statisztikákat, akkor azért felárat kell fizetni.
- A Wix webhelyet nem lehet exportálni.
- Ha már kiválasztottunk egyszer egy sablont, akkor azt nehéz megváltoztatni, mivel nagyon sok munkával jár, de nem lehetetlen.

Nos, az előbbiek alapján nekem az a véleményem a Wix-ről, hogy ez nem egy tökéletes platform, mivel ennek is vannak hibái, ahogy mindennek. De szerintem a Wix egy ideális hely tudd lenni, egy webshop vagy egy nagyobb cég weboldalának.
Szóval a végső véleményem az, hogy ha valaki magyar nyelven szeretne blogot indítani, akkor én sokkal inkább a wordpress oldalát ajánlanám, amiről az alábbiakban még szó lesz.
Blog.hu
Nos, a blog.hu az az oldal, amit talán a legrövidebb ideig használtam a három közül. A Blog.hu Magyarország legnépszerűbb és egyik legnagyobb blog szolgáltatója is egyben. Több, mint 17 000 blogger, közel 2000 bejegyzést ír nap, mint nap, különböző témákban.
Előnyei
- Teljesen ingyenes
- Ha jó minőségű tartalmat gyártasz és felfigyel rád az index.hu, akkor megoszthassa a bejegyzésed az ő oldalán, ami hatalmas forgalmat tudd neked generálni, teljesen ingyen.
- Magyar nyelvű, így a használata is könnyebb.
- Már a legelején is tudunk kisebb-nagyobb sikereket elérni.
- Mivel teljesen ingyenes, így nagyobb összeget is megtudunk spórolni, pl a blogunk reklámozására vagy egyéb tevékenységre.
Hátrányai
- Kevés sablonnal rendelkezik.
- A sablonokon csak minimális szinten lehet változtatni, vagyis a blogunk külsőét nem tudjuk, igazán egyedire alakítani.
- Nem lesz saját domain nevünk, hanem ilyen lesz például, hogy blogneve.blog.hu
- Mindig függeni fogunk a szolgáltatótól, ugyanis nem a miénk a blog, pusztán csak béreljük, és ha a szolgáltató úgy dönt, hogy nem fog tovább üzemelni, akkor elveszthetjük az egész blogunk és minden írásunk odaveszik.

Nekem az a véleményem, a Blog.hu-ról, hogy ez egy szuper platform, ha valaki blogot szeretne indítani, és akár éveken át lehet ezen a platformon üzemeltetni a blogunkat, de viszont szerintem egyszer eljön az az idő, amikor a blogunk már kinövi ezt a szolgáltatót, és muszáj lesz új helyre költöztetnünk a blogunkat.
Szóval a Blog.hu az egyik legideálisabb hely egy induló blog számára. De szerintem ha valakinek van egy weboldala és amellett még vezet egy Blog.hu-s oldalt is, akkor az további lehetőségeket tudd magával hozni, és akár nagyobb ismeretségre tudunk szert tenni..
WordPress.com
Őszintén megmondom, hogy az én kedvencem a wordpress és jelenleg is ezt használom, és ezzel vagyok a legjobban megelégedve. Mert könnyű szerkeszteni és használni, továbbá pedig ár érték arányban is megfelel az igényeimnek. Szerintem a wordpress, sokkal optimálisabb választás, ha blogot szeretnénk létrehozni, mint a wix, mivel régen a wordpress is egy blog szolgáltató volt, és ezért ideálisabb is a bloggerek számára.
Előnyei
- 12 ezer ingyenes sablon közül választhatunk
- a sablonokat folyamatosan frissítik
- Mobil barát
- Könnyű és egyszerű kezelő felülettel rendelkezik
- Magyar nyelven is elérhető
- Nagyon sok bővítménnyel rendelkezik, amelyek közül már többet le is fordítottak magyar nyelvre
- Egyszerű benne beállítani a SEO beállításait, és kereső optimalizálni a weboldalunkat, vagy éppen a blogunkat
Hátrányai
- Gyakran lassú az oldal betöltési sebessége
- Nekem nem elég részletes a wordpress statisztikái sem. De Google Analytics-szel könnyen megoldható.
- Szükséges, hogy állandóan frissítsük.
- Szükséges a saját tárhely, amelyet megkaphatunk a wordpressen is vagy egy másik szolgáltatónál is megvásárolhatjuk.
- 1 500-3 000 forint szükséges, ahhoz, hogy nagyobb terünk és több lehetőségünk legyen a wordpress-en. Ugyan is, ekkora összegért, már kapunk tárhelyet és egyéb szolgáltatásokat is.

Nos, nekem az a véleményem, hogy ha valaki hajladó rászánni 1 500-3 000 forintot havonta a blogjára, akkor mindenképpen a wordpress-t válassza. Ugyanis a sablonok széles választéka, nagyban megkönnyíti a weboldalunk egyedi arculatának a kialakítását.
Továbbá havi pár ezer forintért, már használhatjuk a fizetős sablonokat is, és kapunk tárhelyet is, vagyis már nem kell további tárhely szolgáltatótól vásárolnunk. Szerintem túl mutatnak az előnyei a hátrányain, és ha jó ez a felület, olyan cégeknek, mint a Nike vagy a Coca Cola, akkor nekünk mért ne lenne jó? 🙂

Nos hát ez volt az első ilyen bejegyzésem, remélem tetszeni fog nektek, és ha valaki, azon gondolkodott, hogy szeretne blogot indítani, akkor remélem neki is tudtam segíteni. 🙂 További szép napot, és ne felejtsetek el követni minket a blogon, az instagram és facebook oldalunkon, hogy ne maradj le a legfrissebb bejegyzésekről sem. Ha pedig tetszett a bejegyzés, akkor mindenképpen írd le kommentbe a véleményed.
Leave a Reply